ÇOCUK BAKICISI

 

Bebeklik aşamasının sona ermesi ile çocukluk döneminin başladığı ailelerde, ebeveynler çocuklarına en iyi bakımı sunmak için gayret göstermektedirler. Bebekliğin aksine daha enerjik ve öğrenme eğiliminde olan çocuklar, bu dönemlerde en iyi şekilde eğitilmeli ve iletişim kanalları efektif bir şekilde kullanılarak gelişimleri sağlanmalıdır. Ailelere çocuk bakımı konusunda en faydalı desteği sunacak olan çocuk bakıcısı, anne-babaların çalıştığı günümüzde adeta bir kurtarıcı görevi üstlenmektedir. Ailelerin sadece çalışırken değil, dışarıda vakit geçirirken ya da şehir dışına çıkarken de hizmet alabileceği çocuk bakıcısı, alanında yetkin bir birey olarak ailelere en iyi hizmeti vermektedir. Gündüz, yatılı ya da yarı-yatılı gibi farklı şekillerde çocuk bakımı görevini üstlenen çocuk bakıcısı, hem çocukların hayatlarında büyük öneme sahiptir hem de ailelerin omuzlarındaki yükleri ciddi anlamda azaltmaktadır. “Çocuk bakıcısı arıyorum.” kararını vermiş ailelere en iyi hizmeti vermek adına yola çıkan bakici.info, sizlere çocuk bakıcısı olarak farklı pek çok insanı önermektedir.

Çocuk Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Bebeklerden daha farklı ihtiyaçları olan çocuklara, en iyi bakımı sağlayacak olan çocuk bakıcısının birçok görevi vardır. Bu görevleri şu şekilde listeleyebiliriz:

•    Çocukların uyku düzenlerini kontrol altında tutmak
•    Zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmak
•    Beslenme düzenlerini takip etmek
•    Gerekli durumlarda çocukları dışarı çıkarmak
•    Çocukların küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmak
•    Çocukların sahip olduğu enerjiyi efektif şekilde değerlendirmelerine fırsat tanımak

Temel olarak bu görevleri üstlenen çocuk bakıcısı, “Ağaç yaşken eğilir.” sözünden yola çıkarak düşünüldüğünde çocukların hayatlarında son derece önemli misyonlara sahiptir.

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aileler, çocuk bakıcısı konusuna her ne kadar sıcak baksalar da başlangıçta akıllarında çeşitli şüpheler yer almaktadır. “Acaba çocuğumuza iyi bakacak mı?” veya “Yeterli deneyime ve bilgi-birikime sahip mi?” gibi haklı sorular, çocuk bakıcısı seçiminde son derece önemlidir. Ailelerin seçim yaparken aşağıdaki konuları dikkate almaları da doğru karar vermelerinin kapılarını açmaktadır:

•    Referansların eksiksiz bir şekilde kontrol edilmesi
•    Deneyimlerine dair kapsamlı bilginin alınması
•    Çocuk bakımı alanında eğitim almış olması
•    Farklı eğitimlere katılmış olup sertifikalar alması
•    Çocukların enerjik olmaları dikkate alınarak daha genç bir bakıcı tercihinde bulunulması
•    Ailenin yatılı, yarı-yatılı ya da gündüz şartlarından ihtiyaç duyulana uygun olması

Ailelerin gereksinimlerine göre daha farklı pek çok kriterin eklenebileceği çocuk bakımı seçimi, çocuğun gelişimini sağlıklı bir şekilde mümkün kılmak adına doğru gerçekleştirilmelidir.

Çocuk Bakıcısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her bakıcıda olduğu gibi, çocuk bakıcısı fiyatının belirlenmesinde de dikkate alınan durumlar vardır. Haftanın kaç günü hangi saatler arasında çalışacağı, aldığı eğitim, alanında sahip olduğu tecrübe ve hizmet verilecek şehir, çocuk bakıcısı fiyatının kararlaştırılmasında önemli etkenlerdir. Farklı pek çok çocuk bakıcısı fiyatının olduğu günümüzde, bu kriterleri bilmeniz hem bütçenize uygun en doğru tercihte bulunmanıza hem de çocuğunuza fayda sağlayacak çocuk bakıcısına ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Çocuk Bakıcısı Tercih Etmenin Avantajları

Yaşları gereği en enerjik çağlarında olan çocukların, ebeveynlerin anneleri tarafından bakılmaları son derece zordur. Hem anneanneyi ve babaanneyi yormamak hem de çocuğun oyun ve öğrenme ihtiyacını efektif bir şekilde karşılamak için elzem bir durum olan çocuk bakıcısı, aileye daha farklı pek çok avantaj sağlamaktadır.

•    Aile tarafından belirlenen kurarlar çocuk bakıcısı tarafından eksiksiz bir şekilde uygulanır.
•    Uyku düzeni sağlanır.
•    Kitap okuma ve müzik dinleme gibi aktiviteler eğlenceli hale getirilerek çocuğun bu eylemlerden  keyif alması mümkün kılınır.
•    Çocukların iletişim kanalları profesyonel bir şekilde geliştirilir.
•    Çocukların enerjileri farklı alanlara yönlendirilir.

Bunların yanı sıra güvenilir bir çocuk bakıcısı bulan aileler; işteyken, dışarıdayken ya da farklı şehirdeyken huzurlu bir şekilde hareket ederler.

Bakici.info’dan Çocuk Bakıcısı Seçimi

Alanında yılların tecrübesine sahip olan ve sunduğu bakıcı seçenekleri ile her ihtiyaca en doğru cevabı veren bakici.info olarak, şirket kriterlerimize uygun bireylerden oluşturduğumuz çalışma arkadaşlarımızla ailelere hizmet vermekteyiz. Siz de bakici.info olarak verdiğimiz hizmet sayesinde Türkiye’nin herhangi bir noktasından gerek duyduğunuz çocuk bakıcısını kolayca bulabilirsiniz.