Bakıcı Genel

Evde Çocuk Bakma Ücreti Ne Kadar?

Evde Çocuk Bakma Ücreti Ne Kadar?

 

Çocuk bakıcılığı son günlerde oldukça karşımıza çıkan bir meslek. Peki çocuk bakıcıları ne kadar para alıyor? Çocuk bakıcıları ne iş yapıyor? Evde çocuk bakma ücretleri ne kadar? Çocuk bakıcısı olmak için neler yapmak gerekli?

 

Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?

Çocuk bakıcıları bazı ailelerin iş hayatı, gündelik tempo, şehir dışı seyahatleri gibi nedenlerden ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Günümüzde sıkça duyduğumuz çocuk bakıcıları ne iş yapar? Çocuk bakıcıları çocukların donanımlı ve eğitimli bireyler tarafından gündelik ihtiyaçlarını karşılayan bireylerdir. Yeme, içme, temizlik, oyun oynama gibi faaliyetlerle çocuklara belirlenen saatler aralığında bakılmaktadır.

 

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk bakıcısı seçerken bireyin diksiyonu, eğitim durumu, gelenek ve kültürleri, yabancı dil seviyesi, referansları, daha önce çalışmış olduğu kişi ve kurumlar, mesleğinde kaçıncı yılı olduğu gibi bilgiler analiz edilerek karar verilmelidir. Çocuklarımızı emanet edeceğimiz bireylerin eğitimli ve kültürlü kişiler olması son derece önemlidir.

 

Çocuk Bakıcısı Ücreti Hesaplama

Çocuk bakıcısı ücreti nasıl hesaplanır? Bakıcı ücreti hesaplanırken dikkat edilmesi gerekenlerin nelerdir? Çocuk bakıcısının haftanın kaç günü hangi saatler arasında çalışacağı, aldığı eğitim durumu, alanında sahip olduğu tecrübe ve hizmet verilecek şehir, çocuk bakıcısı fiyatının kararlaştırılmasında önemli etkenlerden biridir. Günümüzde şehirden Şehire çocuk bakıcılarının fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu kriterleri bilmeniz hem bütçenize uygun en doğru tercihte bulunmanıza hem de çocuğunuza fayda sağlayacak çocuk bakıcısına ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

 

 

Evde Çocuk Bakma Ücreti Ne Kadar?

Çocuk bakıcı ücretleri şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Gündüz tam çalışan çocuk bakıcıları ortalama olarak 3.600 TL ile 7.000 TL arasında ücret alabilmektedir. Yapılan işin yoğunluğuna ve çocuk sayısına göre bu ücret değişiklik gösterebilmektedir. Gündüz çalışan bakıcılar genellikle 08.00/19.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yatılı bakıcılar 4.600 – 8.000 TL arasında ücret alabilirler. Gündüzlü ya da yatılı çalışan bir bakıcıya 2021 yılında ödenmesi gereken minimum tutar 2.825.90 TL’dir. Asgari ücretin altında ödeme yapılmamalıdır.

İzmir Çocuk Bakıcısı Ücretleri: 3.000 TL ile 3.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ankara Çocuk Bakıcısı Ücretleri: 3.000 TL ile 3.800 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul Çocuk Bakıcısı Ücretleri: 3.300 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2021 yılı Türkiye’de ortalama çocuk bakma ücreti 2.825. TL ile 3.500 arasında değişiklik göstermektedir.

 

 

 

2 Comments
  1. Serenpolay@ 2 yıl ago
    Reply

    Merhabalar ben eylem iyi günaydınlar ben evde çocuk bakmak istiyorum ben çocuk bakmakta para almak istiyorum

  2. Serenpolay@ 2 yıl ago
    Reply

    Merhabalar ben eylem ben evde çocuk bakmak istiyorum

Yorum Yap

E-Postanız Yayımlanmayacak

En Çok Okunan Yazılar

Okumaya Devam Et