Bakıcı Genel

Filipinli Bakıcı

Filipinli Bakıcı

Filipinli Bakıcı Tercih Etme Nedenleri

Filipinli bakıcılar günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Şirketlerin yapmış oldukları analizler sonucunda orta ve üst gelir grubundaki ailelerin genellikle filipinli bakıcıları tercih ettikleri gözlenmiştir. Eğitim gören yabancı bakıcılar genellikle yatılı olarak çalışmak istemektedir. Yerli bakıcıların yatılı olarak çalışma oranları daha düşüktür. İş hayatları yoğun olan sporcu, gazeteci, bürokrat, sanatçılar çocuklarının eğitim gören bakıcılar tarafından bakılmasını tercih ederler. Filipinli bakıcılar genellikle bakıma ihtiyaç duydukları hastalara, çocuklara ilgi, anlayış, sabır, şefkatle yaklaştıkları söylenmektedir. Bazı şirketlerin yapmış oldukları araştırmalara göre Filipinli bakıcıların temiz, nazik, ve güler yüzlü kişiler olduğu söylenir. Filipinli bakıcılar kolay öğrenen, çabuk kavrayan, hareketli, çalışkan bireyler olarak tanınmaktadır. Dünya çapında da Filipinli bakıcılardan oldukça söz edilmektedir.

 

2022 Yılı Filipinli Bakıcı Ücretleri

2022 yılı içerisinde Filipinli bakıcı ücretleri ortalama olarak aşağıda hesaplanmıştır. Filipinli bakıcıların ücretleri eğitim durumu, yabancı dil, referans, tecrübe gibi etkenlerden artış ve düşüş olabilmektedir.Filipinli bakıcı maaşları yapılacak işin tanımına göre ailenin beklentisine göre değişebilmektedir. Örneğin tek çocuk olan bir aile için Filipinli bakıcı 1000$ maaş isterken, ikiz bebek olan bir aile için 1200$ talep etmektedir.Filipinli bakıcıdan çocuk bakımının yanında ev temizliği de talep ediliyorsa 3+1 olan evde aday 1000$ kabul ederken, triplex veya büyük evlerde aday 1200$ talep etmektedir.Aileler pandemi dolayısıyla Filipinli bakıcılara haftada 1 gün veya 15 günde 2 gün izin kullanmayı teklif edebilirler veya izin kullanmadığı günler o günün ücretini ödemekteler.

 

Filipinli Bakıcı Maaşları Gündüzlü 1000$
Filipinli Bakıcı Maaşları Yatılı 1300$
Filipinli Bakıcı izin Parası(Yatılı) Haftalık 50TL
Filipinli Bakıcı İzin Parası (Yatılı) Aylık 275TL

 

Filipinli Bakıcılar Hangi Dilleri Biliyor?

Yabancı dil öğrenmenin çocuklar için ne denli önemli olduğunu hepimiz biliriz. Çocuklarımız için eğitim de her şeyden önce gelmektedir. Çocukların küçük yaşlarda öğrenme becerileri daha iyidir. Filipinli bakıcılar ailelerin hoşlarına giden çeşitli özellikleri de taşımaktadırlar. Yapılan araştırmalar doğrultusunda ana dilleri haricinde farklı bir dil öğrenmenin çocuklara bazı faydaları olduğu söylenmektedir. Ana dili haricinde yabancı dil bilen çocuklar, karmaşık problemleri çözme becerisi, güçlü öğrenme becerisi, bakış açısının genişlemesi, hafızanın güçlenmesi, farklı dillerde konuşan biriyle iletişim kurabilmenin o dilde şarkılar söyleyebilmenin getirmiş olduğu öz güven önemlidir. Peki filipinli bakıcılar genellikle hangi dilleri biliyor? Yapılan araştırmalar sonucunda filipinli bakıcılar İngilizce, Almanca, Rusça dillerini bilmektedir. İyi derecede ingilizce bilmeleri çocukların farklı bir dil öğrenmesinde büyük bir avantajdır.Çocuklarınızın ingilizceye hâkim, enerjik, eğitim durumu yüksek, tecrübesi iyi filipinli bakıcı adayları tavsiye edilmektedir. Aile bireyleri de ingilizce öğrenme için güzel bir fırsat yakalayabilirler.

Neden Filipinli Bakıcılar Rağbet Görüyor?

Bakıcı seçmek aileler için oldukça önemli bir etkendir. Çocuklarımızı, yaşlı bireyleri emanet edeceğimiz bakıcıları seçmek bazen karmaşık bir hal alabilmektedir. Filipinli bakıcılar genellikle yatılı olarak çalışmayı tercih etmektedirler. Bu durumda çocuklarını geceli gündüzlü bakıcı arayanlar için avantajlı olmaktadır. Filipinli bakıcılar şirketlerin yapmış oldukları araştırmalar sonucunda sakin bir kişiliğe sahiptirler. Çocuklara yaklaşım tarzlarıyla takdir toplayan bireyler güler yüzlü, sabırlı, anlayışlı kişilikleri ile bakım verdiği bireylerin sevgisini ve güvenini kazanmaktadırlar. İşlerini ciddiye alarak dikkatli bir şekilde yapmaktadırlar. Nazik ve uyumlu olan Filipinli bakıcılar işverenleri ile iyi anlaşmaktadırlar. Bazı Filipinli bakıcılarda hastaların bakımı, yaşlıların bakımı, engelli bireylerin bakımı gibi konularda özel eğitim alarak tecrübe kazanmış durumdadırlar. Ev işlerinde de oldukça iyi oldukları söylenmektedir.

 

 

Yorum Yap

E-Postanız Yayımlanmayacak

En Çok Okunan Yazılar

Okumaya Devam Et