Bakıcı

Saatlik Bakıcı Fiyatları

Saatlik Bakıcı Fiyatları

Bakıcı fiyatları Ne kadar? Saatlik Bakıcı Fiyatları Ne Kadar? Bakıcı Fiyatları Hakkında Bilgi? 2021 Bakıcı Fiyatları hakkında bilgi almak ve diğer sorularınızın cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

 

Büyük Şehirlerde ki Hasta Bakıcı Ücretleri

İstanbul Bakıcı Ücretleri: 3.500 Türk Lirası – 7.000 Türk Lirası

Ankara Bakıcı Ücretleri: 3.300 Türk Lirası – 6.000 Türk Lirası

İzmir Bakıcı Ücretleri: 3.250 Türk Lirası – 5.500 Türk Lirası arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu rakamlar düşüş ya da artış gösterebilmektedir. Bakıcının yapacağı işlerle orantılı olarak artmaktadır. Bakıcının yatılı mı çalışacağı, ev işlerine yardım mı edeceği, gündüz mü geleceği, part-time mı geleceği gibi hususlar ücrete yansımaktadır.

 

2021 Yabancı Bakıcı Ücretleri

Çalıştırılan yabancı bakıcıların geneli yatılı olarak kalmaktadır. Yatılı kalan bakıcıların da maliyeti haliyle yükselmektedir. Türk lirası ile çalışan bakıcılar olduğu gibi dolar ve euro ile maaş alan bakıcılar da bulunmaktadır. Kur etkisi ile maliyetleri yükselen bakıcılar ile sözleşme yapılırken Dolar ve Euro kurunu sabitlemek her zaman ailenin ve bakıcının faydasına olacaktır.

Filipinli Bakıcılar –  Gündüzlü – 700$, 900$ Yatılı 1.000$, 1.300$ dolar arasındadır.

Türkmenistanlı, Azerbeycanlı, Gürcistanlı, Kazakistanlı, Uygur bakıcılar genellikle 3.500 TL ile 6.000 TL arasında ücret almaktadır. Yatılı olarak çalıştırılan yabancı bakıcılar ise 4.500 – 8.000 TL arasında ücret talep etmektedirler.

 

Saatlik Bakıcı Ücretleri

 

Bakıcı Aylık Çalışma Süresi Bakıcı Saatlik Ücret
1-10 Saat 69 TL
11-20 Saat 58 TL
21-30 Saat 47 TL
31-50 Saat 39 TL
51 ve üzeri 33 TL

Yukarıda ki rakamlar bakıcının ve ailenin isteğine göre değişebilmektedir. Yatılı olarak, gündüzlü olarak çalışan bakıcılarda bu rakamlar değişiklik gösterebilmektedir. Hesaplama yapılırken aylık çalışma süresine göre yapılmalıdır.

 

Bakıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakıcı seçerken genellikle düşük ücret talep ederek bakıcı çalıştırılmaktadır. Bakıcının yaptığı işler disiplin ve tecrübe gerektirdiği için bu durumlarda bakıcının hakkı verilmelidir.Bakıcı ile anlaşma yapılak çalışma kapasitesi, eğitim durumu, tecrübe gibi kıstaslarını ispat eden bakıcıya ücret kısıtlaması yapmak doğru değildir.

Yorum Yap

E-Postanız Yayımlanmayacak

En Çok Okunan Yazılar

Okumaya Devam Et