Bakıcı

Bakıcı için Sağlık Testleri ve Sağlık Raporu

Bakıcı için Sağlık Testleri ve Sağlık Raporu

Bakıcı ile anlaşma yapıldıktan sonra bakıcınızdan sağlık testleri ve sağlık raporu istemek gerekebilir. Bu gibi durumlar merak edilebildiği gibi karşımıza çıkabilecek olumsuz durumlarda neler yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Peki Bakıcılar sağlık testlerini nerelerden almalıdır? Sağlık raporu almak almak nerelere müracat edilmelidir? Sağlık raporu için hangi yolları izlemek gereklidir? Bu ve bunun gibi sorularınızın cevapları için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

 

Bakıcı tarama testleri çocuğunuzu emanet edeceğiniz bireylerin kapsamlı olarak tahlil ve testleriden geçerek sağlıklı birey olup olmadığını ortaya çıkarmaktadır. Sağlık tarama testleri içerisinde kan testi, idrar tahlili, boğaz kültürü gibi önemli testler vardır. Seçeceğiniz bakıcı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız için sağlık testleri oldukça önemlidir. Eğer bakıcınızdaa bilmediğinizbir rahatsızlık, bulaşıcı mikrop vb. durum var ise bu gibi durumları önceden bilmeniz için sağlık testleri büyük önem arz etmektedir. Bu gibi rahatsızlıklar çocuklar ve bebekler için büyük risk oluşturmaktadır. Çocuklar için risk oluşturduğu gibi evin içerisinde olan hane halkına da bu hastalıklardan bulaşma riski olabilmektedir.

 

Sağlık Testinin Önemi

Bakıcılar çocuğun bazı sorumluluklarını anne ile paylaşarak yakın olan kişidir. Bazı bakıcılar yatılı olarak çalıştığı gibi gündüzlü olarak çalışan bakıcılar da bulunmaktadır. Yatılı olarak çalışan bakıcılarda ailenin üyesi gibi olacaktır. Seçilecek olan bakıcının da sağlık durumu hane halkı ve çocuklarınızın sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Bakıcınızda Hepatit B, Hepatit C gibi hastalıklar kolaylıkla bulaşabilmektedir. Bu bulaşıcı hastalıkların yanı sıra bakıcınızda şeker , tansiyon gibi rahatsızlıklarda bayılma durumu gibi sebepler çıkarabilmektedir. Çocuğun bakımı esnasında böyle bir durumun yaşanmaması için bakıcınızdan sağlık tarama testi en sağlıklı yöntem olacaktır.

 

Bakıcınızın Sağlak Tarama Testleri Hangi Tetkikleri İçermelidir?

1-Tam İdrar Analizi

Enfeksiyonlar çabuk bulaşan bir hastalık olduğu için idrar yolu analizi oldukça önemli bir testtir.

2- Kan Testleri

Kan testleri bakıcınız için en önemli testler arasındadır. Hepatit, AIDS gibi hastalıklar da kan tahlilleri ile çıkabilmektedir. Yapılan tam kan sayımı ile kan şekeri, kansızlık gibi etkenleri de tespit etmek mümkün olacaktır.

3- Gaita Kültürü

Dışkı incelenerek parazit araştırılması yapılmaktadır.

4- Mantar Taraması

Mantar hastalığı da bulaşıcı hastalık grupları arasındadır. Bu nedenle mantar taraması yapmakda uygun olacaktır.

5-Akciğer Grafisi

6-Boğaz Kültürü

7- EKG Grafiği

 

Bakıcı İçin İstenen Tarama Testi Yerine Sağlık Raporu Yeterli Olurmu?

Sağlık raporları sağlık testleri kadar kapsamlı değildir. Sağlık testleri kan tahlili gibi raporları içerdiği için daha etkili olacaktır. Uzman hekimler tarafından verilecek sağlık raporları aileyi tatmin ederse etkili olabilmektedir. İsteğe göre sağlık testinin yanında sağlık raporu da götürülebilir.

 

Yorum Yap

E-Postanız Yayımlanmayacak

En Çok Okunan Yazılar

Okumaya Devam Et